Language:

Comenius "Nasze skarby"


 Our Treasures - Nasze Skarby

 

Współnie z naszymi Partnerami - Szkołami z Hiszpanii, Belgii, Estonii i Włoch rozpoczynamy w tym roku realizację projektu finansowanego w ramach programu Comenius, którego celem jest wymiana informacji o skarbach kryjących się w naszych krajach, o naszej kulturze, tradycji i teraźniejszości oraz wymiana doświadczeń związanych z uczeniem się i nauczaniem.

 

Comenius Corner

 

W ramach programu każda ze szkół przygotowuje "Kącik Comenius" z różnymi pracami, podarunkami od nauczycieli i uczniów ze wszystkich szkół. Kącik jest uzupełniany po każdym spotkaniu Partnerów - za każdym razem wzbogaca się o nowe gry, książeczki ilustrowane przez uczniów, książki kucharskie z potrawami typowymi dla danego kraju i wiele, wiele innych materiałów. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do odkrywania naszych Comeniusowych skarbów.

 

26 - 30.11.2014 

Spotkanie we Włoszech

 

Kolejne spotkanie Partnerów za nami. Tym razem poznaliśmy funkcjonowanie szkoły włoskiej – odwiedziliśmy miasto Cantu. Reprezentacja nauczycieli naszej szkoły przedstawiła materiały przygotowane przez naszych uczniów i nauczycieli: legendę „O gołębiach na krakowskim rynku”, grę „Kapsle”, pocztówki nt. Polski oraz popularne polskie piosenki. Zaprezentowane materiały cieszyły się dużym zainteresowaniem!
Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w projekt Comenius – Nasze skarby. Dzięki Waszym wysiłkom dzieci z innych krajów mają mogą zdobyć ciekawe informacje o naszym pięknym kraju oraz zapoznać się z nasza bogatą kulturą.
Zapraszamy do odwiedzania internetowej strony projektu – znajdą tam Państwo wszystkie materiały przygotowane nie tylko przez naszą Szkołę, ale również przez szkoły z Estonii, Hiszpanii, Belgii i Włoch.

Spotkanie we Włoszech
Pocztówki - Polska w obiektywie

 KONKURS FOTOGRAFICZNY
„Polska w obiektywie”
Cele konkursu:
• propagowanie sztuki fotografowania i filmowania, jako jednej z form artystycznego wyrazu;
• znajdowanie magicznych miejsc i podkreślanie charakteru Polski;
• zachęcanie do odkrywania na nowo miejsc powszechnie znanych;
• rozwijanie kreatywności uczestników konkursu;
• kształcenie umiejętności posługiwania się środkami komunikacji niewerbalnej.
Warunki uczestnictwa:
• Konkurs skierowany do uczniów klas I –VI.
• Udział w konkursie polega na wykonaniu fotografii lub nakręceniu krótkiego filmu przedstawiającego Polskę wraz z jej najważniejszymi zabytkami, budowami, charakterystycznymi symbolami, najpiękniejszymi zakątkami itp.
• Prace konkursowe zgłaszane indywidulanie. Zgłoszenia opisane: imię i nazwisko, klasa wraz z dołączoną zgodą na wykorzystywanie zdjęć.

Pocztówki wykonane ze zdjęć laureatów konkursu „Kraków w obiektywie” zwyciężyły w konkursie
w ramach programu Comenius – zostały uznane za najlepsze przez szkoły
z Belgii, Estonii, Włoch i Hiszpanii!
Termin składania prac:
• Fotografie i filmy w formie elektronicznej należy wysłać na adres mailowy sp2comenius@interia.pl lub złożyć zapisane na płycie CD w terminie do 3 października 2014 r.
• Zgody na wykorzystywanie fotografii i filmów oraz prace zapisane na CD oraz należy zgłaszać do p. Eweliny Jońcy lub p. Macieja Bingera.
• Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po 20 października 2014 r.

Najlepsze zdjęcia zostaną wykorzystane do tworzenia pocztówek o naszym kraju, z krótkich filmów powstanie film w ramach programu Comenius – Our Treasures.
Pocztówki i film zostaną zaprezentowanie naszym Przyjaciołom z Belgii, Hiszpanii, Włoch oraz Estonii podczas spotkania Partnerów we Włoszech w październiku 2014 r. oraz wezmą udział w kolejnym konkursie na najlepszą pocztówkę.

Pocztówki - Małopolska w obiektywie

 KONKURS NA PROJEKT POCZTÓWKI
„MAŁOPOLSKA W OBIEKTYWIE”
Celem konkursu jest promocja Małopolski, propagowanie jej walorów przyrodniczych, historycznych jak również zachęcanie od odkrywania na nowo miejsc powszechnie znanych.
Warunki uczestnictwa:
• Konkurs skierowany do uczniów klas I – VI.
• Udział w konkursie polega na wykonaniu pocztówki przedstawiającej Małopolskę wraz z jej najważniejszymi zabytkami, budowami, najpiękniejszymi zakątkami, charakterystycznymi symbolami itp. Proponowane tematy: Ojcowski Park Narodowy, Kopalnie soli w Wieliczce i Bochni, Niepołomice, spływ Dunajcem, Morskie Oko, Kasprowy Wierch, Dolina Chochołowska, Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, drewniane kościółki w Binarowej, Dębnie, Lipnicy Murowanej i Sękowej.
• Pocztówki wykonywane indywidualnie. Max 6 prac jednego autora. Zgłoszenia opisane: imię i nazwisko, klasa wraz z dołączoną zgodą na wykorzystywanie projektów.
Termin składania prac:
Pocztówki wykonane w formie elektronicznej (format JPG) należy wysłać na adres mailowy sp2comenius@interia.pl lub złożyć zapisane na płycie CD w terminie do 18 kwietnia 2014 r.
Zgody na wykorzystywanie pocztówek oraz prace zapisane na CD oraz należy zgłaszać do p. Eweliny Jońcy (sala świetlica górna) lub p. Macieja Bingera.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po 5 maja 2014 r.
Najlepsze pocztówki zostaną wykorzystane do realizacji założeń programu Comenius – Our Treasures.
Pocztówki zostaną wręczone naszym przyjaciołom z Belgii, Hiszpanii, Włoch oraz Estonii podczas spotkania Partnerów w Estonii w czerwcu 2014 r.

[download] 0.1 MB zgoda-na-wykorzystywanie-prac
Spotkanie w Belgii

 W lutym do naszej szkoły przyjadą comeniusowe delegacje ze szkół partnerskich. Na to spotkanie przygotowaliśmy "Książkę kucharską" prezentującą przepisy popularnych polskich potraw. Zapraszamy do zaposnania się z tą publikacją.

Ogłaszamy konkurs na fotografię przedstawiającą Kraków wraz z jego najważniejszymi zabytkami, budowami, charakterystycznymi symbolami, najpiękniejszymi zakątkami itp. 

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

Temat konkursu: „Kraków w obiektywie”

Cele konkursu:

·        propagowanie sztuki fotografowania, jako jednej z form artystycznego wyrazu;

·        znajdowanie magicznych miejsc i podkreślanie charakteru Krakowa;

·        zachęcanie do odkrywania na nowo miejsc powszechnie znanych;

·        poznanie indywidualnego spojrzenia na Kraków;

·        rozwijanie kreatywności uczestników konkursu;

·        kształcenie umiejętności posługiwania się środkami komunikacji niewerbalnej.

 

Warunki uczestnictwa:

·        Konkurs skierowany do uczniów klas I –VI.

·        Udział w konkursie polega na wykonaniu fotografii przedstawiających Kraków wraz z jego najważniejszymi zabytkami, budowami, charakterystycznymi symbolami, najpiękniejszymi zakątkami itp.

·        Fotografie wykonywane indywidulanie. Max 6 zdjęć jednego autora. Zgłoszenia opisane: imię i nazwisko, klasa wraz z dołączoną zgodą na wykorzystywanie zdjęć.

 

Termin składania prac:

·        Fotografie wykonane w formie elektronicznej należy wysłać na adres mailowy sp2comenius@interia.pl lub złożyć zapisane na płycie CD w terminie do 7 stycznia 2014 r.

·        Zgody na wykorzystywanie fotografii oraz prace zapisane na CD oraz należy zgłaszać do p. Eweliny Jońca (sala świetlica górna) lub p. Macieja Bingera.

·        Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po 14 stycznia 2014 r.

 

Najlepsze zdjęcia zostaną wykorzystane do tworzenia pocztówek o naszym mieście w ramach programu Comenius – Our Treasures.

Pocztówki zostaną wręczone naszym przyjaciołom z Belgii, Hiszpanii, Włoch oraz Estonii podczas ich wizyty w naszej szkole w lutym 2014 r.

 

Kraków na pocztówkach
[download] 10.1 MB legenda-o-smoku-wawelskim

 Prezentacja "Legendy o Smoku Wawelskim" powstała z prac Uczniów: Weroniki Skorupy z kl. 4c, Weroniki Szydłowskiej, Karoliny Uhruski, Oliwii Wierciak i Julii Kosmali z kl 4b, Szymona Kosowskiego z kl. 4a, Małgorzaty Branickiej, Igi Szostak i Julii Podgórskiej z kl 5c, Soni Domagały, Gabriela Szymańskiego, Barbary Sawickiej i Małgorzty Ptak z kl. 5b. Pojedzie z naszymi Nauczycielami na pierwsze spotkanie do Brukseli, gdzie każda szkoła biorąca udział w projekcie przedstawi jedną opowieść. Szkoła-gospodarz przygotuje przedstawienie albo głośne czytanie z udziałem uczniów.

Jednym z zadań w ramach projektu jest przedstawienie popularnej gry. Wybór padł na  grę karcianą "Piotruś". Zmodyfikowalismy ją w taki sposób, aby uczynić z niej narzędzie do prezentacji naszego miasta i związanych z regionem legend. Piękne obrazki do gry wykonali  Uczniowie: Michalina Pera III A, Emil Marzec III B, Kaja Filipek III B, Magdalena Białek III B, Oliwia Ślusarczyk III B, Bartosz Rola III C, Kamil Szanduła III C, Maksymilian Filus III D, Julia Gnela III E, Julia Kozub III E, Weronika Skorupa IV C.

Dziękujemy!

Gra "Piotruś"