Rada Samorządu Uczniowskiego

DZIAŁANIA REALIZOWANE PRZEZ RADĘ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W GRUDNIU 2018 I STYCZNIU 2019:

- Orszak Mikołajowy (6.12)

- tydzień świąteczny (17.12 - 20.12 - w ramach rywalizacji o tytuł Klasy na medal)
 - odwiedziny przedstawicieli RSU w przedszkolu - lekcja świąteczna

- zbiórka darów dla pacjentów hospicjum w Miechowie

- spotkanie z wolontariuszem Alma Spei (7.12)

- życzenia świąteczne dla Pracowników Szkoły

- udział w Wielkiej Orkiestrze  Świątecznej Pomocy

- zabawa karnawałowa (29.01)

Ponadto do zadań Samorządu będą należały: losowanie szczęśliwego numerka, pomoc Radzie Rodziców w zbiórce makulatury, puszek i butelek plastikowych, pełnienie dyżurów porządkowych na terenie Szkoły (zgodnie z harmonogramem), dyżur przedstawicieli RSU w Kąciku Comenius w każdy ostatni piątek miesiąca na przerwie śniadaniowej.

DZIAŁANIA REALIZOWANE PRZEZ RADĘ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W LISTOPADZIE 2018:

- Działania związane z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę:

• tydzień biało-czerwony (5-9.11)
  • sesja fotograficzna "Kocham Polskę za ..."
  • konkurs na najładniejszy kotylion na drzwi sali lekcyjnej (rozstrzygnięcie 7.11)
  • pomoc w organizacji Wieczoru Pieśni Patriotycznych (8.11)
  • „Biało-czerwona dla przedszkolaka" - odwiedziny przedstawicieli RSU w przedszkolach i klasach 1, rozdawanie chorągiewek, rozmowy o odzyskaniu niepodległości.
  • uroczysty polonez i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, udział w akcji "Rekord dla Niepodległej" i kampanii #Kiedymyżyjemy (9.11)

- zbiórka maskotek dla pacjentów krakowskich szpitali organizowana przez Fundację Mam Marzenie

- Dyskoteka Andrzejkowa (27.11)

- Udział w akcji "Marzycielska poczta"

- Zakręcony Piątek - Dzień bez mundurka (30.11)

Ponadto do zadań Samorządu będą należały: pomoc Radzie Rodziców w zbiórce makulatury, puszek i butelek plastikowych, pełnienie dyżurów porządkowych na terenie Szkoły (zgodnie z harmonogramem), dyżur przedstawicieli RSU w Kąciku Comenius w każdy ostatni piątek miesiąca na przerwie śniadaniowej.

Zaprzysiężenie RSU

DZIAŁANIA REALIZOWANE PRZEZ RADĘ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W PAŹDZIERNIKU 2018:

- Udział w Ślubowaniu Uczniów klas 1 (12.10)

- Organizacja Zjazdu Absolwentów (13.10)

- Przygotowanie niespodzianki dla Nauczycieli z okazji Święta Edukacji Narodowej (15.10)

- udział w projekcie "BohaterOn" - wysyłanie kartek do uczestników Powstania Warszawskiego

- obsługa punktów odżywczych podczas "5 PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego"

- Kolorowa 15 - biało-granatowy

- Konkurs fotograficzny "Cudze chwalicie, swego nie znacie"

- Zaprzysiężenie Rady Samorządu Uczniowskiego

- Jesienna Dyskoteka (23.10)

- Zakręcony Piątek - Dzień bez mundurka (26.10)

DZIAŁANIA REALIZOWANE PRZEZ RADĘ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO WE WRZEŚNIU 2018:

- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego (3.09)

- Akcja charytatywna "Kredkobranie - 100 uśmiechów na stulecie" (do 30.09)

- Działania w ramach tygodnia "W Akademii Dobrych Manier" (m.in. dobre wychowanie w przysłowiach i cytatach)

- Dzień kropki (14.09)

- Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka  (25.09)

- Szkolna Poczta z okazji Dnia Chłopak, życzenia dla chłopców przez radiowęzeł (28.09)

- Zakręcony Piątek - Dzień bez mundurka (28.09)

- Porządkowanie kącików "Uwolnij książkę"

Rok szkolny 2018/2019 możemy uznać za rozpoczęty! Czas na działania, bo w głowach mnóstwo pomysłów. Przedstawiamy wam skład nowej Rady Samorządu Uczniowskiego i zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy:

Prezydent Szkoły–
Jan Kotula kl.8d
Wiceprezydent
- Daniel Gorczyca kl.8d
Sekretarz
– Urszula Rogus kl.8d

Sekcja radiowa – Maria Chodcka kl.8d
Sekcja imprezowa –
Kinga Woźniak kl.8d

Sekcja porządkowa - Anna Wójcik kl.8d

Sekcja dekoratorska - Jakub Kwiatkowski kl.8b

Szkolna Rada Wolontariatu: Anna Krzyżanowska kl.8d

Członkami RSU są także uczniowie klas I-III.

Opiekunowie Rady Samorządu Uczniowskiego:

p. Joanna Mrozek, p. Karolina Chalcarz, Justyna Mika
Klasy młodsze: p. Mariola Skalska-Szych, p.Elżbieta Przerwa-Szwedzicka, p.Kamila Bilska-Kosowska